LAKESMART AWARD WINNERS

 

 

2003 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Branch David & Joyce Hardy
Branch Donald & Ann Hayes
Sebasticook Darcy Parlee & Wendy Harpool
Taylor Michael Dixon & Carmen Dufresne
Taylor Jack & Pat Zinke

2004 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Anasagunticook John & Beth Convey
Anasagunticook Tom & Judy Hamilton
Anasagunticook Michael & Terri Swanick
Anasagunticook Dave & Sue Bowen
Anasagunticook Bill & Virginia Van Hee
Anasagunticook Joe & Donna Cloonan
Anasagunticook Ronald & Rita Melendy
Branch Ralph & Lorna Whedon
Branch Paul Wight
Branch Mark Dunbar
Branch Terry Holland
Branch Dave & Kim Skaves
Branch Bill Chaydeane
Branch Phil & Brenda Hopkins
Branch Andy & Anne Britt
Five Kezar Ron & Carol Gestwicki
Green Christy Stout
Lovejoy Richard Jennings
Mousam Pat Baldwin
Sebago Barbara & John Dunham
Sebasticook Larry & Deborah Ferrell
Square Art House
Square Dave & Dee Field
Square Jeanette Freeman
Sterns Shawn Shea
Taylor Hank & Anne Goorhuis
Wassookeag Peggy Kaufman & Francis Lee
Watchic Ben & Judy Tripp
Wilson Bart & Jean MacDonald
Wilson Anthony & Carolyn McLaughlin
Wilson Nancy Prince
Wilson Wynn & Sandra Muller
Wilson Mary Ryan
Wilson Keith & Katharine Shoaps

2005 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Anasagunticook Susan Johnsen & Buzz Croston
Anasagunticook Daryl & Leslie Boness
Anasagunticook Polly & Ray Bussiere
Anasagunticook Phyllis & Jim Parisi
Anasagunticook Dick Powers
Branch Jack Holmes
Branch Susan & Paul Rylander
Branch Lausier Family
Clearwater Lynn & Bob Werner
Great Roger & Maggie Shannon
Great Polly Parkhill Beatie
Great Jane & Bret Eberle
Great Marge Humphreys
Great Lea & Jose Ramirez
Great Jackie Tanner
Green Bob & Cindy Dunlap
Little Sebago Mary Laughlin
Little Wilson Dale & Philomena Brown
Locke Ellie Hopkins
Long Blaine & Nathalie Horrocks
Long Cindy & Mark Fahey
Long Joel & Barbara Alpert
Long Judy Ingram
Long Bob & Cindy Chesmore
Long Sumner & Jane Cohen
Long Eleanor Watson & Alan Wing
Long Peter & Becky Alter
Long Maureen Maslak
Maranacook Rick & Cyndie Smart
Parker Dean & Jeannine Wells
Parker Afton & Alan Gove
Parker Gerald & Heidi Hartz
Porter Lucia & Peter Swallow
Wassookeag Bob & Retha Crawford
Watchic John Blake
Watchic Pat Lines
Watchic Steve & Pat Center
Watchic Russel & Sarah Gray
Watchic Judith & Howard Harris
West Carl Pehesson & Sandy Agrafiotis
Wilson Betty & Colley Shibles
Wilson Susan & Thomas Withrow
Wilson Walter & Paula Hammerick
Wilson John & Linda McGowan

2006 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Anasagunticook Mary & Biff Atwater
Anasagunticook Margaret & John Taylor
Anasagunticook Jean & Dick Williams
Anasagunticook Judy & Tom Hamilton
Anasagunticook Terry & Gary Hinkley
Annabessacook Ken & Bev Merrill
Cobboseecontee Robin & Angela Salvatore
Cobboseecontee Judy Goldberg
Cobboseecontee Dan & Priscilla Stevens
Cobboseecontee H. Allen & Dianne Ryan
Cobboseecontee Jeff Timm
Cobboseecontee Bob & Beth Brauer
Cobboseecontee Jay & Terry Snider
Cupsuptic Leonard Bachman
Dodge David & Sara James
Dodge Bob & Patty Silvia
Great Pat Donahue
Great Bill & Joan Witkin
Green The VanMarcke Family
Green Penny & Michael Weinstein
Long Peter & Gail May
Long Winston Thomas
Long Frank & Pamela Lepera
Long Cindy MacColl
Pleasant Peter & Marygrace Barber
Maranacook James & Anne Schmidt
Mooselookmeguntic David & Allison Sheffield
Mooselookmeguntic Bob & Sharon McClatchey
Mooselookmeguntic Dean & Norrine Nixon
Nokomis Dana Hartford
Rangeley Joan & Glenn Yankee
Sand The Larrabee Family
Thompson Ethel & Craig Turner
Three Mile Bob & Susan Moore
Wassookeag Kay & Jack Emory
Wassookeag Kathy & Kevin Graham
West Pamela Somers
Wilson Dennis & Judy Landry
Wilson Tom & Paulette Cahn
Wilson Jim & Jean Doughty
Wilson Dan & Linda Seabold
Wilson Dennis & Linda Taylor
Wilson Melanie & Bob Pullo

2007 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Anasagunticook Brenda Adams
Anasagunticook Irene & Ronald Garry
Anasagunticook Bill & Carolyn Gray
Anasagunticook Tim & Mary Ellen Kirwan`
Anasagunticook Mike & Sharon Poulin
Anasagunticook Rick & Diane Ray
Anasagunticook Terry & Regine Smith
Annabessacook Sue Neal
Branch Brian & Katherine Blair
Branch Walter & Barbara Johnsson
Cobboseecontee Vivian & David Dennett
Cobboseecontee Elaine Fuller
Cobboseecontee Ken & Mary Smith
Cobboseecontee Conrad & Lois Ayotte
Great Mary & Matt Friedman
Great Dave & Kim Malley
Great Frank Sterner
Great Chip & Laura Foye
Great Pam & Mark Heuberger, Camp Runoia
Great Fred & Barbara Zinckgraf
Green Rebecca Black
Green Kathy Smith
Green Sally & Joe LaVertu
Green Audry Tunny & Cara Groman
Green Katie Donovan
Green Scotty Folger
Green Joe & Carolyn Lebrun
Green Terri & Lee Taylor
Loone John & Carole Hunter
Long Richard & Sue Ellen Greenan
Long Marty Jacobs & Carol Thomas
Long Jean Trueblood
Long Larry & Debbie Onie
Long Martha Day
Long Peter & Betty Tilley
Mooselookmeguntic Sandy Beach Trust
Mooselookmeguntic Donald & Frances Sykes
Porter Richard & Glendalyn Hargreaves
Porter James Cahill
Porter Jean Ferrari
Porter Suzel Listewnik
Porter Alden & Anne Wattles
Puffers Claude & Roselyn Reitenaner
Puffers Jim Sharburne
Puffers Jim King & Beth Lageisse
Rangeley Baruch & Jean Blumberg
Taylor Jim Whipple
Taylor Larry & Bonnie Faiman
Taylor Woody & Susan Trask
Taylor Tim Priestly
Wassookeag Alexandra & Sandy Graham
Wassookeag Norma J. Goupih
Wassookeag John & Laura Peakes
Wassookeag John & Rita Fahey
Watchic David & Claire Drew
Watchic Jack & Patty Guenthner
Watchic David & Elaine Bradbury
Watchic John & Priscilla Kotyk
Watchic John & Linda Pace
Wilson Betty & Stephen Harris
Wilson Jeff Mitchell & Laura Woodbury

2008 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Anasagunticook Donna & Terry Harvey
Anasagunticook Tom Harvey
Anasagunticook Barbara Conley
Anasagunticook Don & Donna Daigle
Anasagunticook Don & Jeannie Lavoie
Anasagunticook George & Diane Lavoie
Anasagunticook BJ & Carroll Feurguson
Anasagunticook Hartford Twon
Anasagunticook Harry Haylock
Anasagunticook Pete & Ann McCluskey
Anasagunticook Wayne & Hilda Schultz
Anasagunticook David & Marjory Kraske
Anasagunticook Jeff & Kathy Murry
Anasagunticook Ralph & Lee Neer
Anasagunticook Scott & Karen Craig
Anasagunticook Kathy & David Therieault
Anasagunticook Winifred Bickford
Cobboseecontee Allen & Joan Bildner
Cobboseecontee Justin Wharton
Cobboseecontee Kathy & Mark Smith
Cupsuptic Tony & Liz Schulte
Great Sandy Cobb
Great Alan Charles
Green Dennis & Julia Mallach
Locke Richard & Wanda Hoelz
Locke Derek Andrews & Karen Stuart
Locke Lisa & Dexter Swasey
Locke Judy Upshure
Long Chris & Karen Malone
Long Dave & Ruth Tashjian
Long Dave & Saskia Grody
Maranacook Paul & JoEllen Cottrell
Maranacook Howard & Brenda Lake
Mooselookmeguntic Juliet Goodfriend & Marc Moreau
Mooselookmeguntic Margaret & James Chapin
Sand Patty, Ronald & Sherry Ridley
Taylor Kay & Dana Little
Taylor Marc & Wendy Tardif
Wassookeag Gerald & Mary Herrick
Wassookeg David Soltis & Michael Ann Wells
Wassookeag Jack & Claire Downing
Wassookeag Richard & Martha Pfirman
Watchic Charlie & Antoinette Tarbell
Worthley David & Sherry Clement
Wilson James & Joanne Brooks
Wilson Dana & Beverly Eames
Wilson Lori & Dr. Craig Lewis
Wilson Daniel & Mary Buckley
Wilson Thomas Ben & Allison Saviello

2009 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Biscay John & Ann Hart Otterfein
China Sheri Spaulding
China John Robie
China Ed & Blanche Bourdeau
China Bruce & Kathy Daniels
China Francis Murray
China Harold & Sueann Charles
China Keith & Claudine McNamara
China David Landry
China David & Janet Preston
Crescent Joe & Suzanne Bruno
Crescent Camp Agawam
Crescent Caroline & Appleton Mason
Crescent John & Shirley Hammon
Crescent Nathan & Sarah Kimble
Crescent Greg Naylor
Crescent Marlee Turner
Crescent Arther Halprin
Crescent Debbie Lingwood
Damariscotta Larry & Cathy Bennigson
Damariscotta Redmond & Leslie McNeill
Damariscotta Herb Luther
Damariscotta Marty & Betty Welt
East Rob & Diane Jones
East Mel & Kathy Croft
East Ron & Donna Dombrowski
East Betsy & Jerry Tipper
East Max & Susan Hillson
East Gordon & Diane Woods
East Dave & Jo Comeau
East Ted & Cindy Hesson
Farrington David & Penny Littell
Farrington` Hal & Carol Taylor
Farrington Ralph & Marilyn Tedesco
Great Dave & Sue Gay
Great Bill & Nancy Gregory
Great Bea & Barb Ford
Great Karen Norman
Great Jeanne Kreiger
Great Arthur & Jo Brown
Great Lynda & Rick Murray
Great Charles & Anne McCandlish
Green Bob Benson & Julie Cameron
Green June & Sonny Decoster
Long Doug & Janiq Cornrich
Long  Smith
Long Geo & Aretta Muir
Long Dave & Jene Williams
Long Doris & Jim Williams
Long Tracy Cove association
Mirror Gary & Nancy Vanpelt
Pemaquid Cynthia Hilton
Pemaquid Martha & Bob Naismith
Pemaquid Bill & Nancy Marshall
Pemaquid Ken & Deedee Heath
Pemaquid Jan & John Faulstich
Pemaquid Peter & Judy Lawrence
Porter Stanzel Family Trust
Porter Sherwood & Mary Elizabeth Anderson
Porter Millard S. Parlin
Sand Carol Anderson
Sand Reginald & Sylvia Richards
Webber Steve & Jo Laurich
Webber Bob Wheeler
Wilson Glen & Ruth Evans
Wilson Wayne Smith Jr.
Worthley Bernard & Judith Elfring

2010 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
 Anasagunticook Carroll & Sandra Howes
Anasagunticook Armand & Barbara Rouleau
Beech Hill Gloria & Gary Wheaton
Beech Hill Ansel & Joan Boyce
Beech Hill Ann Patterson
Beech Hill Jim & Judy York
Beech Hill Robert & Marjorie Thibodeau
Beech Hill Tom & Patty Rolfson
Biscay John & Wendy Nellson
Brettuns Annie Soda
China Tim & Shannon Axelson
China Peter & Bunny Caldwell
China Jamie Pitney & Ginger Rogers
China Mary & John Benziger
China Peter & Michelle Jenny
China Richard Dillenbeck
China Al & Meg Lippert
China Robert & Dolly Batteese
Damariscotta Rowan & Willow Rowntree
Damariscotta Jon & Roger Panek
Damariscotta William & Mary Bausch
Damariscotta Dick & Jane Butterfield
Damariscotta Paul & Diana Stevens
Damariscotta Tom & Hanna Chace
David Mary Bayer & Leon Bresloff
David Jim & Linda Seidel
David Richard & Elizabeth Hicks
David Barbara Kinney
David  Deborah Cayer
David Joanna Gabel & Mary Griffith Lynch
David Lakeview estates
David James Patrick & Linda J. Stanton
East Sally Harwood
East Peter & Jane Redmond
East Dave & Beth Jackson
East Hal & Joan Jordan
East Dave Brown
East Al & Maureen Lantis
East Rob Levine & Val Schmitt
Farrington Tim & Pam Cyr
Great Laurie & Christopher Raleigh
Great Elaine Eadler & Tree Robbins
Great Dave & Izabella Hallett
Great Beth & Michael Nowak
Great Debbi Boucher & Susan Pullen
Great Nancy & William Gregory
Great Roberta Lafreniere & Larry Lyman
Great Tom & Ellen Sidar
Great Steve & Patricia Shaw
Green John & Madeline Schroder
 Green/Mirror John & Pat Abee
Green/Mirror Richard & Valerie Dawson
Keoka Chip & Elizabeth Mason
Keoka Bill & Sara Stockwell
Keoka Don Rung
Keoka Arne Klepliger
Koaka Andy Tabor
Keoka Tom Stockwell
Koaka Charlie Tarbell
Long David & Ruth Harris
Long Klaus, Ulmer, Sutner
Long Richard & Ilana Roman
Long Scott & Lauren Bolduc
Long Roswitha Talbot
Long John & Wendy Schlosser
Long Ann & Tren Dolbear
Long Stephen & Ann McNees
Pemaquid Jan & John Faulstitch
Pemaquid Chris & Diane Hayes
Pemaquid Tamara Stock & Robin Moody
Pemaquid Wally & Norma Benjamin
Pemaquid Louise & Peter Riley
Salmon Trudy Kaplan
Wassookeag Megan & Steve Elms
Webber Jerry & Linda Packard
Webber David Wilkins & Karen Otterstein
Worthley Joe & Carol Balducci
Worthley Dan & Karen Arsenault
Worthley Fran Bird
Worthley Bill Hine
Worthley Jan Hooley

 

2011 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Abrams Alan Meisel & Linda Serody
Abrams Mike & Beverly Alteri
Abrams Johanna & Thomas Bazzolo
Abrams Scott & Charleen Bunker
Abrams Nancy & Roger Campbell
Abrams Katie Churchhill & Jerry Noble
Abrams Jere & Carol Connolly
Abrams Bill & Kathleen Cotter
Abrams Mark & Mary Hamlet
Abrams Steven, Alan, Ronal Hershey
Abrams Beth & David Ousley
Abrams J Pepe
Abrams Mark & Laura Swageur
Abrams Frank & Riberta Twitchell
Abrams A & G Kuhn
Beech Hill Richard & Deborah Placek
Beech Hill Larry & Jeannine Lavigne
Beech Hill Martin Rosenzweig
Beech Hill Lynette Beal
Biscay Richard & Sonia Clime
Biscay Mary Berger
Biscay Ken & Mollie Perley
China O’Connor Associates
Damariscotta Marilyn & Ron Speckmann
Damaricotta Pat & Jim Skilling
Damariscotta William & Virginia Hart
Damariscotta Dave & Judith Falk
Damariscotta Don & Ingrid Stanley
Damariscotta Bob & Poppy Mastrovita
Damariscotta David & Caroline Boring
Damariscotta Richard & Barbara Cooch
Damariscotta Henry & Anne Heywood
Damariscotta Bill & Susie Williamson
Damariscotta Carl & Sally Stillwell
Damariscotta MaryMargaret Halsey
Damariscotta Bill & Becki Thomas
David Don Andrews
David Pamela Hetherly & Jacqueline Fournier
David Carmen Anastase
David Deanna & Chet Day
David Sarah & Daniel Lafond
Duckpuddle Joe & Carol Cirigliano
East Richard & Liz Knight
East Tom & Donna Mickewich
East Joe & Cindy Reese
East George Pollock
Great Lauren Shaw & Paul Feinberg
Great Scott & Martha Finlay
Great Mary & Don Beane
Great Lynn & Phyllis Matson
Great Cary & Lynne Johnson
Great Michael & Bernadette Alford
Great Paul & Martha David
Great Liz & Fred Fontaine
Great Joanne & Michael Bernstein
Great Michele & Michael Ginieczki
Great Marty & Judy Lebson
Green Barbara Presson
Green Nancy Patterson
Keoka Priscilla Orr Treadwell
Keoka Richard Orr & Cynthia Courtney
Keoka Alan & Kathy Souza
Keoka Bill & Sara Stockwell
Keoka Rich & Craig Stockwell
Keoka John & June Caldwell
Keoka Wilma Johnson
Long Julia & David Baldwin
Long Jeffrey & Deb Baron
Long Susan & Charlie Grover
Long Dan & Pam Pelletier
Long Tom & Nancy Kelly
Long Nancy Whyte & Rudy Heintze
Long Bob & Naomi Behler
Long Alex & Kathi Wall
Long Hilton & Catherine Salhanick
Long George & Dianna Tobey
Long Russ Sabia
Locke Dermot & Mag Groome
Lovejoy Mary Bayer & Leon Bresloff
McGrath Joyce Bushey
Moosecookgemantic Joe & Sally May
Paradise Camp Shaw Trust
Porter Shepard & Dordeen Swain
Quimby Susy, Chris & Joan Ellis
Quimby Bill & Rayman Simpson
Quimby Tom & Tess Ward
Quimby Susan Motley
Quimby Laura & Bill Donnellan
Quimby Stephanie & Don Palmer
Quimby Dawn& John Towey
Quimby Frank Cover
Watchic Imad Khalidi
Watchic Steve & Karen Parker
Webber Elizabeth Ehrenfeld
Webber Joan Gregoire
Wilson Cindy Leib
Wilson Tom & Zetta Wojcik
Worthley Pam & Wayne Newton

2013 LakeSmart Award List 

LAKE/POND RECIPIENT
Abrams Bob & Susan Berry
Abrams Clifford A Manchester
Biscay Judy Groves
Biscay Ernest Carroll
Coleman Whitney Oppersdorf
Crescent John Calhoun
Crescent Don & Eileen Thomas
Crescent Jeanette Hafner
Crescent Hugh & Caroline savage
East Chris Stevens
East Mike Grant
East Mark Parsons
East Gerry, Betsy, Allison, & Joan Tipper
East George Ely
Great Jeff Adler
Great Mike & Barbara Barrett
Great Jad & April Dieterie
Great John & Lynn Gibbs
Great Randy & Jayne Johnson
Great Edward Duchane, Jr.
Great Edward Duchane, Sr.
Sand Cyndi & Paul Stancioff
Long Charles & Deb Baeder
Long Chris & Andy Cook
Long Jean & Rom mulleneux
Long Suzanne & George Beauchamp
Long Michelle Fitzgerald
Long Bob & Lynn Moore
Long Jeff & Pam Worthington
Lovejoy Linda Kindig
Lovejoy Brian & Carolyn Donahue
Salmon Michael & Mary Ellen Stein
McGrath Marilyn Hall
McGrath Kim & Dave Hallee
Salmon/McGrath Sataloff/Narrows Preserve, Belgrade Lakes Association
Paradise Debby & Mike Kane
Wasookeag Donald & Sara-Jane Snyder
Watchic David & Eileen Burnell
Watchic Paul & Nancy McNulty
Watchic Wendi Rodriguiza & Catherine Watson
Watchic Clarke & Sharie Smith
Watchic Regina & David Rutter
Watchic Brenda & John Girardo
Worthley Shawn Shea
Worthley Wendell Russell
Worthley  Bill & Sharon Gates
Worthley Dennis Gallant
Worthely Mary Dubendris
Worthley Dave Davis
Worthley David & Mary Blouin
Worthley Gary Nash
Worthley Richard Waldron

 

 

2014 LakeSmart Commendation List

LAKE/POND RECIPIENT
Anasagunticook Bruce & Sharon Paster
Great Charlie Day
Worthley Gerry & Elizabeth RothRock
Worthley Wendy & Bill Bales
Worthley Ralph Hazelton
Worthley Joe & Judy Richardson
Worthley Louise Schutt
Worthley Frank and Kathleen Briggs
Worthley Gerry & Gail Pepin
Worthley Jim & Ann Denholm
Worthley Phil & Kathy Busky
Worthley Peter & Robert Weinhold
Worthley Lewis Stowe
Worthley Troy & Mark Bakke
Worthley Brad Hutchins
Worthley Michael Burke
Worthley David & Lisa Ellis
Worthley Brad Hutchins
Worthley Michael Burke
Worthley David & Lisa Ellis
Worthley David Oldham
Worthley Phil & Carol Hotham
Worthley Donna & John Dickson
Worthley Kristen Martin
Worthley Martha & Hal Watson

 

 

2014 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Abrams Lisbeth Matson
Biscay David & Martin Jaja
Biscay Robert & Galina Ficken
CLA Colin & Susan Campbell
CLA Rosemary & Jim McLean
CLA Nancy Willard
CLA Glen & Harriet Langley
Damariscotta Peter & Susan Fernald
Damariscotta Hugh Riddleberger & Louise Mcllhenny
Damariscotta Joy & Dean Levy
Damariscotta Cilla & Bob Horst
Damariscotta Carolyn & Peter Gabbe
David Joy Higgins & Kirstie Ludwig
David Mike Carlson & Mike Conodon
Duckpuddle Eric & Gail Thompson
East Sue Edgecomb & Randi Martin
East Tracy & Pat Cote
East Kathy & John Brandt
Echo Karen Day
Echo Christina & William Latham
Echo Carol & Dave Fuller
Echo Ron Giard & Ann Judd
Echo Holly & Chris Dumaine
Echo Deborah Stiles
Echo Laure & Dick McKeen
Echo Camp Vega, Linda Courtis
Echo Charlie & Charlene Elvin
Great Sue & John Salvato
Great Mary LaChapell
Great John & Kathryn Mathias
Great Carol Johnson
Great Brenda Manning
Great Kris Johnson
Great Tim & Karen Fisher
Great Rich Elias
Great Marjorie & Tom Tompkins
Great Thomas & Dianne Dowd
Great David Sprague
Gull Judy & Allen Wicken
Gull Fred & MaryAnn Dubay
Howard Frank Morrison
Howard Robert Renier & Lucy Lamson
Howard Bob & Peg Susbury
Howard John & Jane Payne
Howard MaryAnn & Bob Dragoon
Howard Alex Golby & Chris Scovel
Lermond Stephanie & Jim Turner
Lermond Lewis & Karen Porington
North Fred Mosely & Patricia RAmsey
North Sharon Wood
Quimby Marcia & Rick Baker
Quimby Dave Ragnone
Sand Carl & Joanna Burnham
Torsey Pat Williams
Torsey Penelope Reilly
Torsey Darcey Whitelemore
Torsey Jack & Shawn Painter
Torsey Merriann Boyd
Torsey Winifred & Alan Howie
Watchic LIsette & Eric Packer
Watchic Carl & Linda Martenson
Watchic Steve & Kim Lajoie
Whitney Wilson & Bruce Sylvia
Worthley Pat Brawn
Worthley Tim Placey
Worthley Jim & Wanda
Worthley Bruce & Sharon Paster
Worthley Charlie Day

 

 

2015 LakeSmart Award List

LAKE/POND RECIPIENT
Abrams Alan Hershey
Abrams Alan Meisel & Linda Serody
Alford Julie & Robert Pfeiffer
Biscay Kay & Pete Hannah
Biscay David Foster & Jean Morgan
China Irma Simon
China Martha & Rufus Jones
China Stephen & Margo Greene
China Janelle & Delbert Matheson
Christopher Harriet & Greg Langley
Cold Stream Mary Jayne & Robert Kolouch
Cold Stream Pat Cumming & Doug Marchio
Cold Stream Laurie & Jim Fenwood
Coldstream Sue & Joe Cyr
Cold Stream Ben & Peg Smith
Cold Sream Kathleen Baynes & Joel Deckler
Crescent Linda & Charles Whitten
Damariscotta Jane & Hebj Hartsuiker
Damariscotta Judy & Wilt Jones
Duck Puddle Mauria & Robert O’Brien
Echo Lea & Ken Stabinski
Echo Petrice Flood
Farrington Mike & Catie Olinski
Great Dale Beach & Rebecca Smith
Great Deeana Dorsey & Brad Waddell
Great Sandy & Mark Nuzum
Great Abigail Gorton & John biddiscomb
Great Chip Bessey
Great Forrest West
Great Cathy & Paul Desjardins
Great Kay Ralston
Great Bob & Irene Nelson
Great Dan & Carol Fitzgerald
Great Diane & Jack Schultz
Great Bill & Joan Witkin
Great Kay & Ernest Bleau
Great Beverly Buck
Great Gail & Frank Rizzo
Great Anke & Joseph Cornell
Great Mary & Chris Semrow
Great Lee Urban
Great Priscilla & Steve Adler
Great Dave & MaryJane Shiverick
Great Susan Pinciaro & Ed Bred
Gull Sue & Victor Borko
Gull Gary Beckman & Flora Pirquet
Howard Marie & Frank Morrison
Howard Pauline & John Leone
Howard Peg & Bob Susbury
Howard Jill & Jay Bartash
Keoka Diane & Jim Flynn
Lermond Pat Powell
Lermond Jim & Linda Annis
Little North Win & Winnie Swarr
Little North Fred Mosely & Patricia Ramsey
Long Susan Pinciaro & Ed Bres
Long S. Jay Mohr
Long Dave & Maryjane Shiverick
Long Forrest West
Lovejoy Sue & Joe Hart
Lovejoy Shane & Sharon Saunders
Locke Jan Bowes
McCurdy Ken & Lynn Sparkes
McCurdy Sue & Parker Renelt
 McGrath Robert & Susan Barton
McGrath Jay Weitecha
Megunticook Corallie Murray
Megunticook Hillary & Tom Jackson
Megunticook Sally & R. Chase Lasbury
Megunticook David Jones & Hilary Carr
Megunticook Susan & Rufus Williams
Megunticook Gretchen L. Mitchell
Megunticook Ed & Sylvia Libby
Muscongus Watler & Mary Voskian
North Jane & Jim Chandler
Paradise Keither & Ann Reilly
Pleasant Doris & Martin Pankratz
Pleasant Ed & Nany Doherty
Pleasant Anne Fritts
Sabbathday Sue & Tom Wilson
Sabbathday Diane & Don Grant
Sabbathday Julie & Christian Ricardi
Sabbathday Beth & Dave Steele
Sand Jan Bowes
Sand Dave & Liz Kuhlman
Sheepscot Eileen Kirby
Wassokeag jane & H. Ronald Snyder
Washington Patricia Medeika
Washington Mary & Roger Cady
Washington Victor Cohn
Washington Frank & Nancy Braun
Watchic David & Elaine Bradbury
Watchic Julie Butler
Watchic Bob & Melinda Dorr
Watchic Michael Lynch
Watchic Richard & Agnes Wiggin
Watchic Manfred Sternberg
Watchic Nick Roy
Wilson Fritz & Susan Onion
Winnecook Lori & Anni Roming
Winnecook Gail & Andy Reed
Winnecook Carole Lichtenbach & Bob Portner
Winnecook Jean Bourg & Melissa Bastien
Winnecook Andy Reed
Winnecook BJ Constable
Woods Mary Maxwell & Roy Lambert
Worthley Valery Wolstencroft
Worthley Patrick & Andrea Carey
Worthley Sharlaine & Warren MacFawn
Worthley Tina West
Worthley Louise & Jim Schutt